Hrhov (NP Slovenský kras) – Hrhovské rybníky boli vybudované v 60. rokoch 20. storočia na mieste niekdajších rozľahlých močarísk Veľké jazero (Nagy-tó) a Malé jazero (Kis-tó).
Sústava rybníkov sa nachádzajú pri obci Hrhov v ochrannom pásme Národného parku Slovenský kras.
Rozprestierajú sa na ploche 250 ha v nadmorskej výške 193 m n.m. hneď vedľa cesty I. triedy 16 (I/16) vedúcej v trase Zvolen – Lučenec – Rožňava a Košice.
Hrhovské rybníky patria do povodia potoka Turňa, ktorý sa následne vlieva do rieky Bodva. Patria medzi najväčšie rybníky na území Slovenskej republiky. V súčasnosti je lokalita Hrhovských rybníkov evidovaná ako Významné vtáčie územie Slovenska.
Žije a hniezdi tu celý rad chránených druhov vtáctva, z nich za spomenutie stoja volavky, kane močiarne, bučiaky veľké, trsteniariky, celosvetovo chránené chochlačky bielooké a mnohé ďalšie (okolo 120 druhov).
Biotop je priam predurčený aj na výskyt väčšieho množstva obojživelníkov, cicavcov, hmyzu a plazov.
Popri viacerých druhoch žiab a mlokov tu môžete pozorovať aj hojne zastúpenú užovku fŕkanú (Natrix tessellata) a užovku obojkovú (Natrix natrix).
Rybníky sú v súčasnosti hospodársky využívané (využívajú hlavne sa na chov kaprov asi 80%), poskytujú však aj možnosť rekreácie. Popri jazerách prechádza červená cykloturistická trasa.